افزایش 27 درصدی ماموریت های اورژانس 115

آمبولانس 115 افزایش 27 درصدی ماموریت های اورژانس 115بردسکن نسبت به ماه قبل

دکتر محمد حسین زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن اعلام کرد: که درمهر ماه 93 تعداد 216 مورد مأموریت انجام گردیده که در آبان  ماه امسال این تعداد به 274 موردافزایش یافته است.

در ادامه دکتر حسین زاده ضمن تقدیر از تلاش شبانه روز پرسنل اورژانس 115 و اورژانس بیمارستان ولیعصر(عج) گفت : کل مأموریت های اورژانس در آبان ماه سال جاری 274 مورد بوده که از این تعداد 117 مأموریت توسط اورژانس شهری و 157 مورد توسط اورژانس های جاده ای انجام گردیده است.

که از 274 مأموریت صورت گرفته درآبان ماه تعداد 233 مورد مرتبط با موارد غیر تصادفی  ثبت گردیده است که از موارد غیر تصادفی بیماری سردرد و سر گیجه با 22 مورد در جایگاه اول و بیماری فشار خون بالا با 20مورد در جایگاه دوم مأموریت های اورژانس 115 قرار گرفته اند.

وی همچنین افزودند: درمأموریت های غیر تصادفی 103نفر جهت اقدامات تکمیلی درمانی منتقل بیمارستان ، 107 مورد درمان سرپایی ، 19مورد لغو مأموریت و متأسفانه 6 نفر فوتی در محل حادثه گزارش گردیده است.

دکتر حسین زاده در ارتباط با حوادث ترافیکی که در آبان توسط اورژانس شهری و جاده ای شهرستان انجام گردیده است افزودند: که پرسنل فوریت پزشکی بردسکن و جاده ای 48 بار به حوادث ترافیکی اعزام گردیدند که از این تعداد تصادف اتفاق افتاده 45 مصدوم منتقل بیمارستان و 4مورد هم لغو مأموریت گردید و خوشبختانه مورد فوتی توسط اورژانس 115 شهرستان ثبت نشده است .

دکتر محمد حسین زاده میانگین زمان رسیدن بر بالین بیماران را 6 دقیقه و 30ثانیه اعلام نمود.

وی در پایان ، در خصوص حوادث فصل سرما هشدار داد و لزوم رعایت نکات ایمنی را یادآوری کرد و سپس به تشریح حادثه انفجار منزل مسکونی در روستای محمدآباد بر اثر نشت گاز پرداخت و گفت:

در تاریخ 28 آبان ماه مقارن ساعت 12:28 دقیقه یک مورد انفجار در روستای محمد آباد در فاصله 10 کیلومتری شهرستان ، به اورژانس 115 بردسکن گزارش شد که سریعا تکنیسین های فوریت های پزشکی در محل حادثه حاضر شدند ولی در لحظات اولیه بعلت شدت آوار ، امداد رسانی به مصدوم این حادثه ممکن نبود که با تلاش پرسنل زحمت کش هلال احمر و آتش نشانی و اهالی روستا مصدوم حادثه از زیر آور بیرون کشیده شد.

مصدوم خانمی 42 ساله دچار 60 درصد سوختگی شده بود که بلافاصله به بیمارستان ولیعصر (عج) بردسکن منتقل گردید . پس ازاقدامات اولیه درمانی به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد بخش سوختگی اعزام گردید ولی متاسفانه علیرغم تلاش پرسنل بیمارستان امام رضا (ع) مصدوم ، بعلت درصد بالای سوختگی بعد از گذشت یک هفته فوت کرد.

 

ارسال نظر