گرامیداشت روز جهاني ماما در بردسکن

روز جهانی مامابه مناسبت روز جهاني ماما

 به مناسبت روز جهاني ماما ،مدیر شبکه بهداشت ودرمان بردسکن، رئيس بیمارستان ، و ديگر کارشناسان ستادی و مسئولين بيمارستان ولیعصر (عج) روز سه شنبه 15 ارديبهشت ماه، به بخش هاي زایشگاه و زنان و زايمان فيزيولوژيك رفته و ضمن تبریک ، اين روز را گرامي داشتند.

همچنین در مرکز بهداشت بردسکن نیز از کلیه ماماهای مراکز بهداشتی درمانی و طرح پزشک خانواده با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آمد.

دکتر محمد حسین زاده به نقش مهم ماما در نظام سلامت اشاره کرد و گفت : ماما نقش مهمی در حیات مادر و جنین دارد و همواره توجه دارد که مسوولیت مادر و جنین بر عهده او است و ماما در حوزه سلامت نقش مشاوره‌ای، آموزشی، مراقبتی، حمایتی، ‌درمانگری و تحقیقاتی دارد.

همچنین ماما به مشاوره قبل،‌ بعد و هنگام ازدواج، آموزش نحوه تنظیم خانواده، مراقبت در دوران بارداری، زایمان طبیعی و مراقبت بهداشتی مادر و کودک و آموزش به دختران در زمینه بهداشت دوران بلوغ و بعد از آن می‌پردازد بطوری که ماما به همه ابعاد سلامت مادر و خانواده توجه دارد.

وی بیان داشت: با اجرای طرح تحول سلامت و بسته خدمتی ترویج زایمان طبیعی موفق شدیم در بیمارستان ولیعصر(عج) با ترویج و فرهنگ سازی و آموزش خانواده ها توسط تیم های سلامت بخصوص ماما ها ، آمار سزارین را کاهش داده و زایمان طبیعی و فیزیولوژیک را جایگزین سزارین کنیم.
روز ماما
روز ماما

ارسال نظر